Hydraulic seal UP-45X75X15-PU94
Part number : UP-45X75X15-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference UP-45X75X15-PU94  has an inner diameter of 45 mm, an outer diameter of 75 mm and a thickness of 15 mm. It is made of PU.
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-45X75X15-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-45X75X15-NBR
  • INSIDE DIAMETER
    45  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    75  MM
  • THICKNESS
    15  MM
  • MATERIAL
    PU
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    41  G
Description