Rotary shaft seal OAS-45X75X15-NBR
Part number : OAS-45X75X15-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-45X75X15-NBR  has an inner diameter of 45 mm, an outer diameter of 75 mm and a thickness of 15 mm. It is made of NBR.
  11 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-80X100X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-80X100X10-NBR
Deep groove ball bearing - 203KRRAH02 GEN
DEEP GROOVE BALL BEARING 203KRRAH02
  • OUTSIDE DIAMETER
    75  MM
  • THICKNESS
    15  MM
  • WEIGHT
    53  G
Description