Taper bushing 2012-30-OPTIBELT
Part number : 2012-30-OPTIBELT
OPTIBELT
Description
The Taper Bushing from the brand , known under the reference 2012-30-OPTIBELT, has an external diameter of 70 mm and a length of 32 mm. It weight is g and its bore diameter is 30 mm.
  10 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Bearing inner race - IR35-40-30 GEN
BEARING INNER RACE IR35-40-30
Housed bearing - 2 bolts - UCP206 GEN
HOUSED BEARING - 2 BOLTS UCP206
Taper bushing - 1610-30-OPTIBELT OPTIBELT
TAPER BUSHING 1610-30-OPTIBELT
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • OUTSIDE DIAMETER
    70  MM
  • WEIGHT
    654  G
  • PACKAGING
    1
  • BORE
    30  MM
  • TYPE
    2012
  • LENGTH
    32  MM
Description