Taper bushing 1610-30-OPTIBELT
Part number : 1610-30-OPTIBELT
OPTIBELT
Description
The Taper Bushing from the brand , known under the reference 1610-30-OPTIBELT, has an external diameter of 57 mm and a length of 25 mm. It weight is g and its bore diameter is 30 mm.
  5 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Housed bearing - 2 bolts - UCP206 GEN
HOUSED BEARING - 2 BOLTS UCP206
Oil filled plain bronze bush - AF324032 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH AF324032
Taper bushing - 1610-20-OPTIBELT OPTIBELT
TAPER BUSHING 1610-20-OPTIBELT
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • OUTSIDE DIAMETER
    57  MM
  • WEIGHT
    308  G
  • PACKAGING
    1
  • BORE
    30  MM
  • TYPE
    1610
  • LENGTH
    25  MM
Description