Taper bushing 1210-30-OPTIBELT
Part number : 1210-30-OPTIBELT
OPTIBELT
Description
The Taper Bushing from the brand , known under the reference 1210-30-OPTIBELT, has an external diameter of 47 mm and a length of 25 mm. It weight is g and its bore diameter is 30 mm.
  11 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Lock nut - KM4-SKF SKF
LOCK NUT KM4-SKF
Housed bearing - 2 bolts - UCP206 GEN
HOUSED BEARING - 2 BOLTS UCP206
Taper bushing - 1610-30-OPTIBELT OPTIBELT
TAPER BUSHING 1610-30-OPTIBELT
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • OUTSIDE DIAMETER
    47  MM
  • WEIGHT
    164  G
  • PACKAGING
    1
  • BORE
    30  MM
  • TYPE
    1210
  • LENGTH
    25  MM
Description