Yoke type track roller NURT20-R-IKO
Part number : NURT20-R-IKO
IKO
Description
The Yoke Type Track Roller, known as NURT20-R-IKO IKO, has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 47 mm and a thickness of 25 mm.
  3 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-60X90X11-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-60X90X11-NBR
External circlip - CIRCLIP-EXT-20 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-20
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    47  MM
  • THICKNESS
    25  MM
  • WEIGHT
    252  G
  • PACKAGING
    1
Description