Yoke type track roller NATV12-PP
Part number : NATV12-PP
GEN
Description
The Yoke Type Track Roller, known as NATV12-PP Generic, has an inner diameter of 12 mm, an outer diameter of 32 mm and a thickness of 14 mm.
  50 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 626-ZZ GEN
Dust-tight
DEEP GROOVE BALL BEARING 626-ZZ
Housed bearing - 4 bolts - UCF205 GEN
HOUSED BEARING - 4 BOLTS UCF205
Thrust washer - AS1022 GEN
THRUST WASHER AS1022
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    32  MM
  • THICKNESS
    14  MM
  • WEIGHT
    83  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description