Yoke type track roller NATR50PP
Part number : NATR50PP
GEN
Description
The Yoke Type Track Roller, known as NATR50PP Generic, has an inner diameter of 50 mm, an outer diameter of 90 mm and a thickness of 30 mm.
  19 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Thrust washer - AS5070 GEN
THRUST WASHER AS5070
Threadlocker - FREIN-FILET-BLEU-243-10ML-LOCTITE LOCTITE
THREADLOCKER FREIN-FILET-BLEU-243-10ML-LOCTITE
Yoke type track roller - NATR50PP-INA INA
YOKE TYPE TRACK ROLLER NATR50PP-INA
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    50  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    90  MM
  • THICKNESS
    30  MM
  • WEIGHT
    942  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description