Tapered roller bearing T4CB100-Q-SKF
Part number : T4CB100-Q-SKF
SKF
Description
The Tapered Roller Bearing, known as T4CB100-Q-SKF SKF, has an inner diameter of 100 mm, an outer diameter of 145 mm and a thickness of 24 mm.
  2 parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-155X180X14-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-155X180X14-NBR
Tapered roller bearing - 31313-TIMKEN TIMKEN
TAPERED ROLLER BEARING 31313-TIMKEN
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    100  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    145  MM
  • THICKNESS
    24  MM
  • WEIGHT
    1199  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description