Tapered roller bearing T2ED045-SKF
Part number : T2ED045-SKF
SKF
Description
The Tapered Roller Bearing, known as T2ED045-SKF SKF, has an inner diameter of 45 mm, an outer diameter of 95 mm and a thickness of 36 mm.
  3 parts in stock (14 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Ball - BA-8 GEN
BALL BA-8
8 8
Hydraulic seal - US-100X125X12-PU94 GEN
HYDRAULIC SEAL US-100X125X12-PU94
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    45  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    95  MM
  • THICKNESS
    36  MM
  • WEIGHT
    1221  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description