Tapered roller bearing 50KB8301-NACHI
Part number : 50KB8301-NACHI
NACHI
Description
The Tapered Roller Bearing, known as 50KB8301-NACHI NACHI, has an inner diameter of 50 mm, an outer diameter of 83 mm and a thickness of 24 mm.
  6 parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Threadlocker - FREIN-FILET-BLEU-243-10ML-LOCTITE LOCTITE
THREADLOCKER FREIN-FILET-BLEU-243-10ML-LOCTITE
Tapered roller bearing - R35-24-NSK NSK
TAPERED ROLLER BEARING R35-24-NSK
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    50  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    83  MM
  • THICKNESS
    24  MM
  • 2ND THICKNESS
    18.95  MM
  • WEIGHT
    458  G
  • PACKAGING
    1
Description