Tapered roller bearing 4T-T7FC045ST-NTN
Part number : 4T-T7FC045ST-NTN
NTN
Description
The Tapered Roller Bearing, known as 4T-T7FC045ST-NTN NTN, has an inner diameter of 45 mm, an outer diameter of 95 mm and a thickness of 29 mm.
  28 parts in stock (18 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6308-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6308-SKF
Rotary shaft seal - OAS-40X62X6-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-40X62X6-FPM
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    45  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    95  MM
  • THICKNESS
    29  MM
  • WEIGHT
    924  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description