Tapered roller bearing 47679-47620-ASFERSA
Part number : 47679-47620-ASFERSA
ASFERSA
Description
The Tapered Roller Bearing, known as 47679-47620-ASFERSA ASFERSA, has an inner diameter of 76.2 mm, an outer diameter of 133.35 mm and a thickness of 30.162 mm.
  8 to 10 days (13 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6207-2RS1-C3-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6207-2RS1-C3-SKF
Rotary shaft seal - DC-101.600X142.870X9.520-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL DC-101.600X142.870X9.520-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    76.2  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    133.35  MM
  • THICKNESS
    30.162  MM
  • WEIGHT
    1913  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description