Tapered roller bearing 303-28F-ASFERSA
Part number : 303-28F-ASFERSA
ASFERSA
Description
The Tapered Roller Bearing, known as 303-28F-ASFERSA ASFERSA, has an inner diameter of 28 mm, an outer diameter of 68 mm and a thickness of 19.75 mm.
  8 to 10 days (14 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-35X52X12-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-35X52X12-NBR
Tapered roller bearing - 581038-FAG FAG
TAPERED ROLLER BEARING 581038-FAG
Thrust washer - TWA1828-HLA-INA INA
THRUST WASHER TWA1828-HLA-INA
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    28  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    68  MM
  • THICKNESS
    19.75  MM
  • WEIGHT
    337  G
  • PACKAGING
    1
Description