Rotary shaft seal OAS-35X52X12-NBR
Part number : OAS-35X52X12-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-35X52X12-NBR  has an inner diameter of 35 mm, an outer diameter of 52 mm and a thickness of 12 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (10 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-35X52X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-35X52X10-NBR
Deep groove ball bearing - 6205 GEN
DEEP GROOVE BALL BEARING 6205
PAP bush - PAP6060-P10 GEN
PAP BUSH PAP6060-P10
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    35  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    52  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    22  G
  • PACKAGING
    1
Description