Roller bearing RB11020-UUC0-THK
Part number : RB11020-UUC0-THK
THK
Description
The Roller Bearing, known as RB11020-UUC0-THK THK, has an inner diameter of 110 mm, an outer diameter of 160 mm and a thickness of 20 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6004-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6004-2RS
Rod end GE - GE15-TXGR-SKF SKF
ROD END GE GE15-TXGR-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    110  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    160  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • WEIGHT
    1560  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description