Roller bearing HKS-25X33X18-PX1-L588-NTN
Part number : HKS-25X33X18-PX1-L588-NTN
NTN
Description
The Roller Bearing, known as HKS-25X33X18-PX1-L588-NTN NTN, has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 33 mm and a thickness of 18 mm.
  2 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 61904-2RS1-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 61904-2RS1-SKF
Hydraulic seal - US-25X33X4-PU94 GEN
HYDRAULIC SEAL US-25X33X4-PU94
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    33  MM
  • THICKNESS
    18  MM
  • WEIGHT
    33  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description