Hydraulic seal US-25X33X4-PU94
Part number : US-25X33X4-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference US-25X33X4-PU94  has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 33 mm and a thickness of 4 mm. It is made of PU.
  50+ parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Lock washer - MB0 GEN
LOCK WASHER MB0
Wiper seal - RSE-25X33X4-NBR90 GEN
WIPER SEAL RSE-25X33X4-NBR90
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    33  MM
  • THICKNESS
    4  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    US
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    2  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description