Bearing roller cage CR50X65X140
Part number : CR50X65X140
GEN
Description
The Bearing Roller Cage, known as CR50X65X140, has an inner diameter of 50 mm, an outer diameter of 65 mm and a thickness of 140 mm.
  6 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6206-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6206-2RS
Rotary shaft seal - OAS-17X33X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-17X33X7-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    50  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    65  MM
  • THICKNESS
    140  MM
  • WEIGHT
    834  G
  • PACKAGING
    1
Description