Bearing roller cage CR15X25X35
Part number : CR15X25X35
GEN
Description
The Bearing Roller Cage, known as CR15X25X35, has an inner diameter of 15 mm, an outer diameter of 25 mm and a thickness of 35 mm.
  2 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Oil filled plain bronze bush - BNZ15-25-18 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ15-25-18
Thrust ball bearing - 2905 GEN
THRUST BALL BEARING 2905
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    15  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    25  MM
  • THICKNESS
    35  MM
  • WEIGHT
    55  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description