Rod end SI BEF10-60-502-DURBAL
Part number : BEF10-60-502-DURBAL
DURBAL
Description
The Rod End Si known as BEF10-60-502-DURBAL DURBAL has an inside diameter of 10 mm, an outside diameter of 28 mm and a thickness of 14 mm.
  8 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rod end SA - BEM10-60-501-DURBAL DURBAL
ROD END SA BEM10-60-501-DURBAL
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    28  MM
  • THICKNESS
    14  MM
  • TYPE
    SI
  • WEIGHT
    74  G
  • THREAD
    Left-hand thread
  • LUBRICATION
    without
  • PACKAGING
    1
Description