Rod end SA SA45-ES-2RS-SKF
Part number : SA45-ES-2RS-SKF
SKF
Description
The Rod End Sa known as SA45-ES-2RS-SKF SKF has a screw thread of , an inner diameter of 45 mm, an outer diameter of 104 mm and a thickness of 32 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
SIMILAR REFERENCE IN STOCK
Rod end SA - SA45-ES-2RS-ZEN ZEN
Waterproof
ROD END SA SA45-ES-2RS-ZEN
  • OUTSIDE DIAMETER
    104  MM
  • WEIGHT
    2680  G
  • THREAD
    Right-hand thread
  • LUBRICATION
    with
  • DYNAMIC LOAD
    127  KN
  • STATIC LOAD
    200  KN
  • PACKAGING
Description