Rod end SA BEM14-20-502-DURBAL
Part number : BEM14-20-502-DURBAL
DURBAL
Description
The Rod End Sa known as BEM14-20-502-DURBAL DURBAL has a screw thread of , an inner diameter of 14 mm, an outer diameter of 36 mm and a thickness of 19 mm.
  5 parts in stock (4 days ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rod end SA - BEM14-20-501-DURBAL DURBAL
ROD END SA BEM14-20-501-DURBAL
  • INSIDE DIAMETER
    14  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    36  MM
  • THICKNESS
    19  MM
  • WEIGHT
    127  G
  • THREAD
    Left-hand thread
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description