Rod end PHS PHS25-BRONZE-DUNLOP
Part number : PHS25-BRONZE-DUNLOP
DUNLOP
Description
The Rod End Phs known as PHS25-BRONZE-DUNLOP DUNLOP has an inside diameter of 25 mm, an outside diameter of 60 mm and a thickness of 31 mm.
  3 parts in stock (3 days ago )
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • STATIC LOAD
    0.047  KN
  • OUTSIDE DIAMETER
    60  MM
  • THICKNESS
    31  MM
  • 2ND THICKNESS
    22  MM
  • MATERIAL
    BRONZE
  • TYPE
    PHS
  • WEIGHT
    742  G
  • THREAD
    M24X2.00
  • PACKAGING
    1
Description