Rod end PHS PHS25L-BRONZE-DUNLOP
Part number : PHS25L-BRONZE-DUNLOP
DUNLOP
Description
The Rod End Phs known as PHS25L-BRONZE-DUNLOP DUNLOP has an inside diameter of 25 mm, an outside diameter of 60 mm and a thickness of 31 mm.
  3 parts in stock (4 days ago )
    25  MM
  • STATIC LOAD
    0.047  KN
  • THICKNESS
    31  MM
  • 2ND THICKNESS
    22  MM
  • MATERIAL
    BRONZE
  • WEIGHT
    750  G
  • THREAD
    M24X2.00
Description