Rod end GEG DGE35-LO-DURBAL
Part number : DGE35-LO-DURBAL
DURBAL
Description
The Rod End Geg known as DGE35-LO-DURBAL DURBAL has an inside diameter of 35 mm, an outside diameter of 55 mm and a thickness of 20 mm.
  4 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Hydraulic seal - UTS-45X53X8-PU94 GEN
HYDRAULIC SEAL UTS-45X53X8-PU94
Thrust washer - LS3552 GEN
THRUST WASHER LS3552
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    35  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    55  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • TYPE
    GEG
  • WEIGHT
    253  G
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
    1
Description