Rod end GE GE60-UK-2RS-DUNLOP
Part number : GE60-UK-2RS-DUNLOP
DUNLOP
Description
The Rod End Ge known as GE60-UK-2RS-DUNLOP DUNLOP has an inside diameter of 60 mm, an outside diameter of 90 mm and a thickness of 44 mm.
  4 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rod end SI - SI025-ES GEN
ROD END SI SI025-ES
Hydraulic seal - US-61X71X6-PU94 GEN
HYDRAULIC SEAL US-61X71X6-PU94
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    60  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    90  MM
  • THICKNESS
    44  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    1014  G
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
    1
Description