Rod end GE GE50-ET-2RS
Part number : GE50-ET-2RS
GEN
Description
The Rod End Ge known as GE50-ET-2RS Generic has an inside diameter of 50 mm, an outside diameter of 75 mm and a thickness of 35 mm.
  10 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Internal circlip - CIRCLIP-INT-62 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-62
2 2
Rod end GE - GE40UK-2RS GEN
Waterproof
ROD END GE GE40UK-2RS
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    50  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    75  MM
  • THICKNESS
    35  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    542  G
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description