Rod end GE GE40-SX-DUNLOP
Part number : GE40-SX-DUNLOP
DUNLOP
Description
The Rod End Ge known as GE40-SX-DUNLOP DUNLOP has an inside diameter of 40 mm, an outside diameter of 68 mm and a thickness of 18 mm.
  14 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
V-Ring seal - VA55-NBR GEN
V-RING SEAL VA55-NBR
Rod end GE - GE40-SX-DURBAL DURBAL
ROD END GE GE40-SX-DURBAL
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    40  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    68  MM
  • THICKNESS
    18  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    338  G
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
    1
Description