Rod end GE GE30-PB-ZEN
Part number : GE30-PB-ZEN
ZEN
Description
The Rod End Ge known as GE30-PB-ZEN ZEN has an inside diameter of 30 mm, an outside diameter of 55 mm and a thickness of 25 mm.
  12 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Cam follower - KR19 GEN
CAM FOLLOWER KR19
Rod end GEEW - G30-PB-DURBAL DURBAL
ROD END GEEW G30-PB-DURBAL
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    55  MM
  • THICKNESS
    25  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    390  G
  • LUBRICATION
    NA
  • DYNAMIC LOAD
    57.15  KN
  • STATIC LOAD
    143.1  KN
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description