Rod end GE GE28-SX-DURBAL
Part number : GE28-SX-DURBAL
DURBAL
Description
The Rod End Ge known as GE28-SX-DURBAL DURBAL has an inside diameter of 28 mm, an outside diameter of 52 mm and a thickness of 16 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rod end GE - GE28-SW-DURBAL DURBAL
ROD END GE GE28-SW-DURBAL
Tapered roller bearing - 32011-102-STP6X-NTN NTN
TAPERED ROLLER BEARING 32011-102-STP6X-NTN
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    28  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    52  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    173  G
  • PACKAGING
    1
Description