Tapered roller bearing 32011-102-STP6X-NTN
Part number : 32011-102-STP6X-NTN
NTN
Description
The Tapered Roller Bearing, known as 32011-102-STP6X-NTN NTN, has an inner diameter of 55 mm, an outer diameter of 102 mm and a thickness of 23 mm.
  11 parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-40X70X12-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-40X70X12-NBR
Tapered roller bearing - HM803146-HM803110-JTEKT JTEKT
TAPERED ROLLER BEARING HM803146-HM803110-JTEKT
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    55  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    102  MM
  • THICKNESS
    23  MM
  • WEIGHT
    831  G
  • PACKAGING
    1
Description