Rod end GE GE25-ES-2RS-SKF
Part number : GE25-ES-2RS-SKF
SKF
Description
The Rod End Ge known as GE25-ES-2RS-SKF SKF has an inside diameter of 25 mm, an outside diameter of 42 mm and a thickness of 20 mm.
  10 parts in stock (3 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Internal circlip - CIRCLIP-INT-42 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-42
Rod end GE - GE30-ES-2RS-SKF SKF
Waterproof
ROD END GE GE30-ES-2RS-SKF
V-Belt Wrapped - A31.50 GEN
V-BELT WRAPPED A31.50
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    42  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    120  G
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description