Other bearing BD25-49-T1X-NX-CA24-NTN
Part number : BD25-49-T1X-NX-CA24-NTN
NTN
Description
The Other Bearing, known as BD25-49-T1X-NX-CA24-NTN NTN, has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 60 mm and a thickness of 27 mm.
  2 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rod end TSF - SI6-T-K GEN
ROD END TSF SI6-T-K
Needle roller bearing - NK33-60-20-NTN NTN
NEEDLE ROLLER BEARING NK33-60-20-NTN
E-clip - E-CLIP-4 GEN
E-CLIP E-CLIP-4
4 4
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    60  MM
  • THICKNESS
    27  MM
  • WEIGHT
    335  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description