Needle roller bearing NK33-60-20-NTN
Part number : NK33-60-20-NTN
NTN
Description
The Needle Roller Bearing, known as NK33-60-20-NTN NTN, has an inner diameter of 33 mm, an outer diameter of 60 mm and a thickness of 20 mm.
  3 parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-40X62X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-40X62X8-NBR
Other bearing - SC06A68-NTN NTN
OTHER BEARING SC06A68-NTN
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    33  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    60  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • WEIGHT
    234  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description