Other bearing 20BSW01-NSK
Part number : 20BSW01-NSK
NSK
Description
The Other Bearing, known as 20BSW01-NSK NSK, has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 52 mm and a thickness of 14 mm.
  5 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - BC-18X30X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL BC-18X30X8-NBR
Tapered roller bearing - ST2358-JTEKT JTEKT
TAPERED ROLLER BEARING ST2358-JTEKT
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    52  MM
  • THICKNESS
    14  MM
  • WEIGHT
    135  G
  • PACKAGING
    1
Description