Needle roller bearing RPNA-20-35-SKF
Part number : RPNA-20-35-SKF
SKF
Description
The Needle Roller Bearing, known as RPNA-20-35-SKF SKF, has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 35 mm and a thickness of 16 mm.
  6 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Yoke type track roller - NUTR15 GEN
YOKE TYPE TRACK ROLLER NUTR15
Thrust washer - AS2035-IKO IKO
THRUST WASHER AS2035-IKO
Threadlocker - 270-10ML-LOCTITE LOCTITE
THREADLOCKER 270-10ML-LOCTITE
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    35  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • WEIGHT
    64  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description