Needle roller bearing 8Q-NK-24X36X14-NTN
Part number : 8Q-NK-24X36X14-NTN
NTN
Description
The Needle Roller Bearing, known as 8Q-NK-24X36X14-NTN NTN, has an inner diameter of 24 mm, an outer diameter of 36 mm and a thickness of 14 mm.
  19 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OA-24X37X5-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-24X37X5-NBR
Bearing inner race - IR20-24-16 GEN
BEARING INNER RACE IR20-24-16
Deep groove ball bearing - SC0284-NTN NTN
DEEP GROOVE BALL BEARING SC0284-NTN
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    24  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    36  MM
  • THICKNESS
    14  MM
  • WEIGHT
    50  G
  • PACKAGING
    1
Description