Rotary shaft seal OA-24X37X5-NBR
Part number : OA-24X37X5-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-24X37X5-NBR  has an inner diameter of 24 mm, an outer diameter of 37 mm and a thickness of 5 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-12X22X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-12X22X7-NBR
Bearing inner race - IR20-25-20 GEN
BEARING INNER RACE IR20-25-20
Deep groove ball bearing - SC0284-NTN NTN
DEEP GROOVE BALL BEARING SC0284-NTN
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    24  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    37  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    7  G
  • PACKAGING
    1
Description