Needle roller bearing 18BTM2412-NTN
Part number : 18BTM2412-NTN
NTN
Description
The Needle Roller Bearing, known as 18BTM2412-NTN NTN, has an inner diameter of 18 mm, an outer diameter of 24 mm and a thickness of 12 mm.
  13 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-26X38X5-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-26X38X5-NBR
Other bearing - 15NQ2410D-JTEKT JTEKT
OTHER BEARING 15NQ2410D-JTEKT
Ball - BA-2-INOX GEN
BALL BA-2-INOX
2 2
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    18  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    24  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • WEIGHT
    17  G
  • PACKAGING
    1
Description