Drawn cup roller clutches CSK20-P-C5-STIEBER
Part number : CSK20-P-C5-STIEBER
STIEBER
Description
The Drawn Cup Roller Clutches, known as CSK20-P-C5-STIEBER STIEBER, has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 47 mm and a thickness of 14 mm.
  3 parts in stock (3 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Drawn cup roller clutches - CSK25-M-C5-STIEBER STIEBER
DRAWN CUP ROLLER CLUTCHES CSK25-M-C5-STIEBER
Replacement insert - PFL204 GEN
REPLACEMENT INSERT PFL204
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    47  MM
  • THICKNESS
    14  MM
  • WEIGHT
    150  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description