Drawn cup roller clutches CSK25-M-C5-STIEBER
Part number : CSK25-M-C5-STIEBER
STIEBER
Description
The Drawn Cup Roller Clutches, known as CSK25-M-C5-STIEBER STIEBER, has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 52 mm and a thickness of 15 mm.
  3 parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Thrust washer - AS2035 GEN
THRUST WASHER AS2035
Deep groove ball bearing - 6205-2Z-C4-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6205-2Z-C4-SKF
Gasket Sealer - PATE-JOINT-MOTEUR-SILICONE-NOIR-5940-100ML-LOCTITE LOCTITE
GASKET SEALER PATE-JOINT-MOTEUR-SILICONE-NOIR-5940-100ML-LOCTITE
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    52  MM
  • THICKNESS
    15  MM
  • WEIGHT
    138  G
  • PACKAGING
    1
Description