Drawn cup roller clutches CSK15-M-C5-STIEBER
Part number : CSK15-M-C5-STIEBER
STIEBER
Description
The Drawn Cup Roller Clutches, known as CSK15-M-C5-STIEBER STIEBER, has an inner diameter of 15 mm, an outer diameter of 35 mm and a thickness of 11 mm.
  8 to 10 days (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Needle roller bearing - 7E-HVS-20X27X25-1-LP03-NTN NTN
NEEDLE ROLLER BEARING 7E-HVS-20X27X25-1-LP03-NTN
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    15  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    35  MM
  • THICKNESS
    11  MM
  • WEIGHT
    50  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description