Needle roller bearing 7E-HVS-20X27X25-1-LP03-NTN
Part number : 7E-HVS-20X27X25-1-LP03-NTN
NTN
Description
The Needle Roller Bearing, known as 7E-HVS-20X27X25-1-LP03-NTN NTN, has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 27 mm and a thickness of 25 mm.
  25 parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Drawn cup needle roller bearing - TA1715Z-IKO IKO
DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING TA1715Z-IKO
Rotary shaft seal - OAS-20X27X5-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-20X27X5-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    27  MM
  • THICKNESS
    25  MM
  • WEIGHT
    49  G
  • PACKAGING
    1
Description