Needle roller and cage assemblies K68X74X35-ZW-NTN
Part number : K68X74X35-ZW-NTN
NTN
Description
The Needle Roller And Cage Assemblies, known as K68X74X35-ZW-NTN NTN, has an inner diameter of 68 mm, an outer diameter of 74 mm and a thickness of 35 mm.
  13 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-30X38X5-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-30X38X5-NBR
Thrust washer - LS2542 GEN
THRUST WASHER LS2542
Needle roller and cage assemblies - K68-74-30-B-INA INA
NEEDLE ROLLER AND CAGE ASSEMBLIES K68-74-30-B-INA
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    68  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    74  MM
  • THICKNESS
    35  MM
  • WEIGHT
    145  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description