Needle roller and cage assemblies K65-70-30-SKF
Part number : K65-70-30-SKF
SKF
Description
The Needle Roller And Cage Assemblies, known as K65-70-30-SKF SKF, has an inner diameter of 65 mm, an outer diameter of 70 mm and a thickness of 30 mm.
  2 parts in stock (12 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OA-65X80X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-65X80X8-NBR
Ball - BA-6 GEN
BALL BA-6
6 6
Needle roller and cage assemblies - K65-70-20-SKF SKF
NEEDLE ROLLER AND CAGE ASSEMBLIES K65-70-20-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    65  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    70  MM
  • THICKNESS
    30  MM
  • WEIGHT
    69  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description