Needle roller and cage assemblies K28X33X20
Part number : K28-33-20
GEN
Description
The Needle Roller And Cage Assemblies, known as K28X33X20 Generic, has an inner diameter of 28 mm, an outer diameter of 33 mm and a thickness of 20 mm.
  10 parts in stock (3 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6305-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6305-SKF
Rotary shaft seal - BC-17X30X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL BC-17X30X7-NBR
Bearing inner race - LRTZ222831-IKO IKO
BEARING INNER RACE LRTZ222831-IKO
  • OUTSIDE DIAMETER
    33  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • WEIGHT
    21  G
Description