Needle roller and cage assemblies K15-18-17-TN-INA
Part number : K15-18-17-TN-INA
INA
Description
The Needle Roller And Cage Assemblies, known as K15-18-17-TN-INA INA, has an inner diameter of 15 mm, an outer diameter of 18 mm and a thickness of 17 mm.
  6 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-14X24X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-14X24X7-NBR
Thrust washer - AS1528 GEN
THRUST WASHER AS1528
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    15  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    18  MM
  • THICKNESS
    17  MM
  • WEIGHT
    6  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description