Bearing inner race IR50-60-35
Part number : IR50-60-35
GEN
Description
The Bearing Inner Race known by the reference IR50-60-35 Generic has an inside diameter of 50 mm, an outside diameter of 60 mm and a length of 35 mm. It is manufactured in .
  3 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Bearing inner race - LRT506040-IKO IKO
BEARING INNER RACE LRT506040-IKO
Housed bearing - 4 bolts - UCFC210-SNR SNR
HOUSED BEARING - 4 BOLTS UCFC210-SNR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    50  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    60  MM
  • THICKNESS
    35  MM
  • TYPE
    IR
  • WEIGHT
    234  G
  • PACKAGING
    1
Description