Bearing inner race IR50X60X20
Part number : IR50X60X20
GEN
Description
The Bearing Inner Race known by the reference IR50X60X20 Generic has an inside diameter of 50 mm, an outside diameter of 60 mm and a length of 20 mm. It is manufactured in .
  23 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6007-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6007-2RS
Bearing inner race - IR50-60-25 GEN
BEARING INNER RACE IR50-60-25
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    50  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    60  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • TYPE
    IR
  • WEIGHT
    133  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description